Dyna Dental

implantolojideki tüm başarılı özelliklerin birleşimi

Bizi Arayın

+90 212 288 18 38

RAHATINIZ BİZİM HEDEFİMİZ!

SIKÇA SORULAN SORULAR

DYNA DENTAL ENGINEERING B.V.
Dünyada 50’den fazla ülkede tercih edilen Dyna Helix® İmplant Sistemleri, 1984 yılından bugüne kendi geliştirdiği patentli implant üstü protez sistemleri ile Hollanda’da kurulmuş, günden güne geliştirdiği teknolojisini sadelik, basitlik ve estetik anlayışı ile birleştirerek diş hekimlerinin kullanabileceği yüksek kalitede implant ürünlerini 1986 yılında piyasaya gururla sunmuştur.

Mühendislik firması olmasının getirdiği avantajları dental sektörün istekleriyle birleştirerek kaliteden ödün vermeden implant ve üst yapı parçaları üretmektedir. Sağlamış olduğu standartlar sayesinde hastanın elde edebileceği en üst düzeyde konforu övünçle sunmuş, “Your Comfort Is Our Goal | Rahatınız Bizim Hedefimiz” sloganı ile diş hekimi ve hasta memnuniyetini her koşulda en üst düzeyde tutmayı ilke edinmiştir.

DYNA DENTAL TÜRKİYE
Dyna Dental Türkiye üstün kalite ve hızlı hizmet anlayışını benimseyerek, sektördeki gelişmelerle birlikte kendini de geliştirerek yoluna devam etmeyi başlıca misyonu olarak belirlemiştir. Türkiye’de yenilikçi, kaliteli, teknolojik ve hızlı hizmet sunan, aynı zamanda üstün ürün kalitesi ile fark yaratan global ve lider implant markası olma vizyonuyla çıktığı bu yolda 2007’den beri ilerlemektedir.

 • 1 Sistem: Diş anatomisine uygun üretilmiş ürünler tüm kemik tiplerinde yüksek primer stabilite elde ederler.
 • 3 Tasarım: Üç tip implant seçeneği ile her endikasyona uygun çözüm mevcuttur.
 • 1 Konik Abutment Bağlantısı: 2.5° press-fit özellikli sekizgen iç yapı sayesinde soğuk kaynağa yakın bir fiksasyon elde edilir.
 • All-fit-all Abutments: Tüm protez çeşitleri ve parçaları her implant tipi ve çapına uyumludur.
 • 1 Cerrahi Set: Tek cerrahi setle üç tip implantın operasyonu gerçekleştirilebilir.

ART (Acid-etched Roughened Titanium) pürüzlü titanyum yüzey
Dyna Helix® İmplant Sistemi özel tasarlanmış dış yapısıyla her vaka için tercih edilebilir nitelikler taşır. Bu nitelikler operasyon esnasında primer stabilitenin sağlanmasına, yüzey özellikleri de sekonder stabilitenin sağlanmasına katkıda bulunur.

Dyna Helix® İmplant Sistemi tek ya da çift aşamalı cerrahi seçenekleri sunar. Patentli ART yüzey ile trikalsiyum fosfat ve hidroksiapatit püskürtme yöntemi ile elde edilen ideal morfolojik yapı sayesinde pürüzlü yüzeyi bilimsel çalışmaların işaret ettiği standartların da ötesine uygun oluşturulmuştur. Operasyon esnasında gerekli primer stabilite sağlandıktan sonra erken ve ani yükleme olanağı da sunar.

Yüzey pürüzlüğü her zaman çenenin biyomekanik özellikleri ile uyumlu olması için makro ve mikro ölçüde iyi tasarlanmış olmalıdır. Bilimsel araştırmalar şunu göstermiştir ki, implantın yüzeyinde 4 – 16 arasında değişen bir mikro/makro yüzey pürüzlüğü sağlandığı takdirde iyi bir sonuç elde edilmektedir. Dyna Helix® İmplant Sistemi tam bu karakteristik özelliklere sahip olup RA değeri 1.2 ve 1.5 mikron arasındadır. Bu özellik farklı boyutlardaki HA partikülleri ile kumlanarak elde edilir, sonrasında trikalsiyum fosfat ve hidroksiapatit püskürtme yöntemiyle temiz ve optimal bir morfoloji elde edilmektedir.

Dyna Helix® İmplant Sistemlerinin tamamı Titanyum Grade 5 ELI (Grade 23)’den üretilmektedir.

 • Dyna Helix® implant sistemlerinde 3 tip implant seçeneği bulunmaktadır ve tek ya da çift aşamalı cerrahide kullanım kolaylığı sayesinde her endikasyonda (yumuşak kemik, sert kemik, çekim boşluğu, immediate yükleme, doku seviyesi…) kullanım seçeneği sunar.
 • Dyna Helix® all-fit-all abutments sistemi sayesinde her implant tipi ve çapına tüm protez seçenekleri uyar. İç yapı tek platform üzerinde geliştirilmiştir ve değişmez.
 • Geleneksel altıgen (hex) bağlantı yerine sekizgen (octa) bağlantıya sahiptir. Bu sayede implantın dış çap mukavemeti artar, yani dış duvar kalınlığı altıgen bağlantıya göre daha fazladır. Eşit kuvvet dağılımı ve vida kırılmasına karşı korunum yaratır. Açılı protez seçeneklerinde implantın konumu 45°’ye göre ayarlanabilir (altıgen bağlantıda bu 60°’dir, açı arttıkça estetik olumsuz yönde etkilenir).
 • Dyna Octalock® press-fit bağlantısı, implantla abutmentı, sabitleme vidası aracılığıyla 2.5°’lik soğuk kaynağa yakın bir açıyla birbirine sabitler. Bu sabitlemeyle birlikte mikro sızıntı dahi oluşmaz ve çiğneme esnasında herhangi bir dönme açısı gerçekleşmez. 2.5° press-fit bağlantısı ve sekizgen iç yapı ile birleşen Dyna Octalock® bağlantısı, ağız içindeki çok farklı kuvvetlere rağmen herhangi bir rotasyon oluşumuna izin vermez.
 • Dyna implant paketi, sızdırmaz kapaklı bir titanyum silindir tüp ve Tyvek® kapaklı bir blister içinde cam tüp çok güvenli ve steril bir koruma sağlar (en az 5 yıl boyunca sterilliği korunmaktadır). Titanyum silindir tüp sayesinde implantın oksitlenmesi engellenir ve mıknatıs etkisiyle kanın implantla etkileşimi hızlanır.
 • Tüm Dyna Helix® implantları için standart Dyna Helix® cerrahi seti kullanılır. Böylece operasyon esnasında herhangi bir başka cerrahi set açmadan implant tipini seçmek mümkündür. 3 tip implant için de tek bir cerrahi set kullanılır.
 • Dyna hand sulcus reamer (18PD1), implant kapama vidası veya iyileşme başlığı yerleştirilmeden önce, implant platformuna engel olan kemiklerin manuel olarak tıraşlanmasını sağlar. Kesici parçanın özel şekli, beklenen osseointegrasyon süreci sonrasında dahi implantın üzerine yürüyen kemiğin kaldırılmasına ve protez parçalarının tam uyum içinde oturmasına olanak verir.
 • Kendinden torklu raşette bulunan iki uç sayesinde hem raşete uygun parçalar hem de anguldruvaya uygun parçalar raşetle birlikte kullanılabilir.
 • 3 farklı tipteki iyileşme başlığı seçenekleri sayesinde yumuşak doku endikasyonlarında çözüm opsiyonları geniştir. Özellikle diş etini estetik bir form vererek saran lale formundaki iyileşme başlıkları ile standart simante abutmentlar aynı gingival yapıya sahiptir ve güvenli yerleşim sağlanır.
 • Ağız içindeki her bölge için özel olarak geliştirilmiş anatomik abutmentlar sayesinde standart simante abutmentlara alternatif sağlanır.
 • Geçici abutmentlardaki peek başlıklı seçenekler ile kolay bir protez aşaması ve sonrasında kolay bir restorasyon mümkün kılınır. Geçici protezler tak-çıkar yöntemiyle abutmenta sabitlenir.
 • Diş uzunluğunun tibase abutmentlardan daha yüksek olduğu durumlar için tarama postu olarak kullanılabilen tibase seçeneğine sahiptir. Ayrıca diğer seçenekler içerisinde non-octa seçenek de bulunur.
 • Oklüzalden vidalı abutment üretiminde kullanılan plastik döküm abutmentın tamamı POM materyalinden üretilmiştir. Laboratuvar aşamasında teknisyene üretim özgürlüğü verir.
 • Dijital taramalarda yalnızca tek bir scanbody ile tüm implant tip ve çaplarında ağız içi ve alçı model taraması gerçekleştirilebilir. Yine tek bir scanbody ile tüm multi-unit abutment üstü taramaları gerçekleştirilebilir. Dijital kütüphane exocad, 3shape ve serec ile uyumludur.
 • Multi-unit sisteminde geçici protezler için titanyum direk, daimi için plastik döküm ve dijital için tibase bulunmaktadır.
 • Hareketli protez sistemlerinde 3 adet patentli çözüme sahiptir: Magnet sistem, kök üstü magnet sistem ve ayarlanabilir bar sistemi.
 • Magnet sistemde dikey boyutun yeterli olmadığı veya hastanın el becerisinin düşük olduğu durumlarda avantaj elde edilir. Ayrıca total protezin temizliği son derece kolaydır. Kök üstü magnet sistem ise hastaya implantın elverişli olmadığı durumlarda çözüm imkanı verir.
 • Ball sistemde geleneksel olarak lastik bulunmaz, abutment ile tutucu cap birbirine direkt temas eder. Locator sistem ise çift parçadan oluşur ve hastaya doğal çiğneme hissiyatı sağlar.
 • Ayarlanabilir bar sistemi hazır, prefabrik, döküm olmayan bir set içerir. Bu sistem iki implant arası mesafenin 16 ile 26 mm arasında olduğu durumlarda kullanım içindir. Toplam 36°’ye kadar implant yerleşim toleransı sağlar. Ortadaki ince çubuk ile paralellik sağlanır. Hasta ağzında da bağlanabilme kolaylığı sayesinde diş hekimine daha az laboratuvar aşaması imkanı sunar.
 • Dünyada ilk ve tek implant diş macunu olan Implaclean, içerdiği aktif oksijen formülü sayesinde ağız hijnenini en üst düzeyde korur. Ayrıca içeriğinde bulunan laktoferrin proteini ile implantın cerrahi aşamalarında kemiğe nüfuz ederek yapıcı ve onarıcı etkisini gösterir. Düşük florür seviyesi ile titanyum implantlar ve protezlerde herhangi bir aşınıma sebep olmaz.