Dyna Dental

implantolojideki tüm başarılı özelliklerin birleşimi

Bizi Arayın

+90 212 288 18 38

DÜNYADA İLK VE TEK İMPLANT DİŞ MACUNU

IMPLACLEAN®

İmplant kullanıcıları başta olmak üzere, diş eti hastalarının ve 6 yaşından büyük
herkesin güvenle kullanabileceği "Implaclean® Diş Macunu"
Previous
Next

Aktif Oksijen İçeren Diş Macunlarının Öncüsü

Implacean®, aktif oksijen içeren ilk diş macunu olarak sektöre yön vermiştir.

2007’de Dyna Dental Engineering B.V., patentli Ardox-X® formülünü bir diş macununda kullanma fikrini ortaya atmıştır.

Implacean® diş macununun görevi, titanyum implantları olumsuz etkilemeden ağız içindeki hijyeni sağlamak ve temiz tutmaktır. Patentli Ardox-X® teknolojisi, çok çeşitli faydalar sunan laktoferrin maddesi ile birleştirilmiştir.

  • Faydaları
  • Özellikleri

Dişeti problemlerini çözmeye yardımcı olur

İmplant öncesi diş eti tedavisine yardımcı olur

İmplant sonrası implantlarınızın zedelenmesini / aşınmasını önler

Bakterilerin ve parazitlerin zararlı etkilerini önler

Ağız kokusunu gidermeye yardımcı olur

Doğal diş ve implant üstü kron arasındaki renk farklılıklarını önler

Ameliyat sonrası yaraların iyileşmesini hızlandırır

Ağız içi aftları (ağız yaraları- ülserleri) tedavi eder

Diş eti hassasiyet oluşumunu azaltır

İmplant kullanıcıları için güvenlidir.

Benzersiz aktif oksijen teknolojisi ile geliştirilmiştir

Laktoferrin içerir (çok değerli bir anti-inflamatuar protein)

Düşük seviyeli florür içerir

Nötr pH değerine sahiptir

Aşındırıcı içermez

6 yaş üzeri çocuklar için uygundur

Dünya çapında bilimsel olarak kanıtlanmıştır

Aktif oksijen, laktoferrin ve florürün etkisi bilimsel makalelerle desteklenmektedir. Bunlar, Implaclean®’ın nasıl bir diş macunu olduğunu destekler niteliktedir. Bilimsel makaleler için tıklayabilirsiniz.

İmplantların yerleştirilmesinden önce ve sonra ağız hijyenine özen gösterilmesi çok önemlidir. Bunun takip edilmesini sağlamak için, günlük ağız bakımını aksatmamak ve diş hekimi kontrollerini düzenli hale getirmek çok önemlidir. İmplantlarınızın ve protezlerinizin bakımını yaparken bazı dikkat etmeniz hususlar bulunmaktadır.

Implaclean®’i aşağıdaki internet mağazalarından online olarak kolayca satın alabilirsiniz!

Dünya çapında patentli eşsiz Ardox-X® teknolojisi, ağız hijyeni ve diş implantlarına özel özen gösteren bir diş macunu geliştirmek için kullanıldı.

Diş implantları özel bakım gerektirir. Normal diş macunlarının kullanımında titanyum implantların zarar görmesi çok olasıdır, çünkü içerikleri implantlara zarar verebilir. Florür, pH değeri, aşındırıcılar ve kötü ağız hijyeni implantın uzun dönemde kullanımını etkileyebilir. Implacean® aşındırıcı içermez, nötr bir pH değerine sahiptir ve implantın zarar görmesini önlemek için minimum miktarda florür içerir.

Aktif Oksijen (Ardox-X®)

Implaclean®, Ardoz Research B.V. tarafından üretilen Ardox-X® aktif oksijen teknolojisini içerir. Uygulandığında, kontrollü bir oksijen molekülü salınımı gerçekleşir ve dokuya derinlemesine nüfuz eder. Aktif oksijen yara iyileşmesini hızlandırır, dezenfekte eder, plağı önler ve diş etlerinin sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca peri-implantitis, periodontitis, hassas dişler, kötü ağız kokusunu önler ve iyileştirmeye yardımcı olur. Dişlerde beyazlatma etkisi sağlar. Ayrıca dişlerin ve implant renklenmelerinin önlenmesine yardımcı olur.

Laktoferrin (Anti-İnflamatuar)

Implaclean® tükürük, gözyaşı, mukus ve anne sütünde
de bulunan bir anti-inflamatuar proteini olan laktoferrin içerir. Aktif oksijen ile birlikte antibakteriyel, antiparaziter ve antiviral etkiye sahiptir. Tehlikeli bakterilerin bu şekilde hayatta kalma şansı yoktur ve dişler ile implantlar en iyi durumda kalır. Laktoferrin ayrıca implantın osseointegrasyon sürecine yardımcı olabilecek kemik hücrelerini ve kemik oluşumunu destekler.

Nötr PH (7.0)

Titanyum, diş implantları için yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Sıradan diş macunları genellikle yüksek konsantrasyonda florür ve aşındırıcılar içerir. Florür, pH değeri ve aşındırıcılar bir titanyum implanta zarar verebilir. Aşındırıcılar, implant yüzeyinde bakterilerin kolayca yuvalanabileceği çiziklere neden olabilir. Çizilmeleri ve bozulmayı önlemek için, Implaclean® düşük konsantrasyonlu florür, nötr pH değeri içerir ve aşındırıcı içermez. İçeriğinde alkol, kimyasal dezenfektan veya
peroksit bulunmamaktadır.

Düşük Florür (200 ppm)

Araştırmalar, titanyumun yüksek florür konsantrasyonundan zarar görebileceğini doğrulamaktadır. Günümüzde neredeyse tüm diş macunları yüksek düzeyde florür (>1200 ppm F-) içermektedir. Bununla birlikte florür, doğal dişler için yararlı ve önemlidir çünkü diş minesini güçlendirir. Böylece diş çürümesi ve aşınmasıyla savaşır. Implaclean® düşük düzeyde florür (+/- 200 ppm F-) içerir ve aşındırıcı değildir.